• 19. 04. 2023.

Szkoła pamięta.

W naszej szkole odbyła się akcja infoirmacyjna na temat 80 Rocznicy Powtania w Getcie Warszawskim. Młodzi przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali informacje dla wszystkich uczniów o tym wydarzeniu. Wykonano gazetki oraz podano do publicznej wiadomości informacje na temat Powstania w Getcie.

• 5. 03. 2023.

21.04.2023

Uwaga! Mamy wspaniałą wiadomość, którą chcemy się z Wami podzielić.

Centralna Komisja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku 29 marca 2023 r. dokonała kwalifikacji uczniów do etapu centralnego i... Nasz zdolny uczeń - Maciej Chmarzyński - zakwalifikował się do ostatniego etapu!!! Z całej Polski wyłoniono 48 uczniów z najlepszymi wynikami osiągniętymi podczas etapów wojewódzkich. Nasz Maciek jest wśród nich na miejscu 7 - to wielkie osiągnięcie!!! Duma nas rozpiera . Maćku, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Wierzymy w Ciebie i Twoje możliwości!

• 27. 03. 2023. - Święto Szkoły

21.04.2023

Święto Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Dubielnie odbyło się w Roku Jubileuszu 550 Rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Świętowaliśmy dwukrotnie. Najpierw 20 Lutego w obchodach Święta brali udział dzieci, młodzież i rodzice. Następnie cała społeczność uczniowska, dyrektor, nauczyciele i Rada Rodziców zaprosili na uroczystość w dniu 27. 03. 2023 wielu znakomitych gości:Pana Mariusza Kałużnego Posła RP - przysłał list gratulacyjny, wice wojewodę Pana Józefa Ramlaua, Marszałka woj. kuj-pom. Pana Piotra Całbeckiego - w jego imieniu odwiedzili szkołę Pani Katarzyna Lubańska - Radna województwa kujawsko-pomorskiego, oraz Naczelnik Departamentu Edukacji Pan Jarosław Przybył, Starostę Chełmińskiego Pana Zdzisława Gamańskiego, Honorowego Obywatela Gminy Papowo Biskupie dkna prof. dra hab Pana Waldemara Rozynkowskiego, w imieniu Kuratora Oświaty woj. kuj-pom przybyły Panie Wizytator Ewa Ignaszak oraz Danuta Brzózka-Ciechanowska, Gospodarz Uroczystości - Wójt Gminy Papowo Biskupie Pan Andrzej Zieliński,  Przewodniczący Rady Gminy Pan Rafał Jeziorny, Sekretarz Gminy Pan Dariusz Śliwiński, Przewodnicząca Komisji Oświaty Gminy Papowo Biskupie Pani Emilia Flis, byłych dyrektorów Panią Aleksandrę Piątkowską, Małgorzatę Waszak i Adama Moralewskiego, Księży, dyrektorów szkól podstawowych gminy Papowo Biskupie oraz ponadpodstawowych powiatu chełminńskiego, przedstawicieli instytucji państwowych , jednostek samorządowych, zaprzyjaźnionych firm, Koła Gospodyń Wiejskich, przyjaciół szkoły, rodziców, rade Rodziców i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Dubielnie.

Na początku odśpiewano Hymn Państwowy a następnie dzieci zatańczyły przepiękny taniec z flagą. Następnie pani dyrektor Małgorzata Grabarz w swoim przemówieniu opowiedziała o tym, jak szkoła rokrocznie oddaje hołd Wielkiemu Astronomowi oraz o historii szkoły. Imię nadano 2 czerwca 1977 roku. Wybrano je w plebistycie szkolnym a sztandar ufundował ówczesny Komitet Rodzicielski przy współudziale czynów społecznych dzieci i młodzieży. Projekt sztandaru wykonała pani Barbara Krajniewska , która w roku 1977 była nauczycielem wychowania plastycznego i muzycznego a dzisiaj obecna na uroczystości. Wiele ciekawostek o szkole można było zobaczyć na wystawie zorganizowanej w holu szkoły pod tytułem: "Z kart historii szkoły". Następnie pan dk, prof, dr. hab. Pan Waldemar Rozynkowski wygłosił prelekcję o historii szkoły. Opowiedział  wiele ciekawych faktów związanych z historią od 1886 roku. Pan Profesor był też uczniem Szkoły Podstawowej w Dubielnie. Podarował szkole wiele ciekawych publikacji oraz prezentów dla dzieci i młodzieży. Następnie zabrali głos Pan Starosta Chełmiński, który także wręczył szkole Pamiątkę, Pani Katarzyna Lubańska, która podarowała dzieciom mnóstwo gier zabaw i książek oraz Pan Jarosław Przybył, który odczytał list gratulacyjny od Pana Marszałka. Następnie głos zabrali Pan wice wojewoda, ksiądz Marek Wysocki, Pani Wizytator Danuta Brzózka-Ciechanowska, która podarowała szkole przepiękną grę; Ciężarówką przez galaktykę. Następnie dzieci i młodzież szkolna przedstawiła gościom program artystyczny, który przygotowały panie Beata Frąckowska oraz Hanna Bojarska. Rada Rodziców ufundowała Świąteczny tort z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Na koniec przemówił Gospodarz Uroczystości Pan Andrzej Zieliński. Uroczystość obsługiwali uczniowie klas Hotelarskich ze Szkoły w Grubnie pod okiem Pana Andrzeja Wojciechowskiego.