•  VI Charytatywnym Kiermaszu pt. "Moc pomagania dla Przybyszewskiego Frania"

09.12.2022

Emocje po VI Charytatywnym Kiermaszu pt. "Moc pomagania dla Przybyszewskiego Frania" już troszkę opadły, siły powróciły, nadszedł więc czas na podziękowania . Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy w JAKIKOLWIEK sposób wsparli naszą zbiórkę. Dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Obsługi, Radzie Rodziców, Sołectwu Dubielno, Sołectwu Firlus, Radnym Gminy, Organowi Prowadzącemu Szkołę, Byłym Dyrektorom naszej szkoły, Tenisistom, Sponsorom, a także Osobom spoza szkoły, którzy:

- ugotowali barszcz i zrobili paszteciki i krokieciki,

- upiekli swojskie chleby,

- zrobili smalec,

- dostarczyli ogórki kiszone,

- upiekli pizzę,

- ugotowali żurek,

- zakupili papierowe talerzyki, sztućce, kubeczki, kawę, herbatę, kakao, soki, wodę, cukier, mleko, serwetki,

- przynieśli fanty na loterię fantową,

- pomogli nam te fanty okleić i zrobić losy, - pomogli w kwestiach porządkowych, organizacyjnych, technicznych,

- pomogli w noszeniu krzeseł, potrzebnych rekwizytów o wszystkiego o co tylko poprosiłyśmy,

- robili zdjęcia podczas Kiermaszu,

- pomogli rano podczas Minikiermaszu i popołudniu podczas Kiermaszu Głównego sprzedawać fanty, słodkości i napoje,

- czuwali wiernie przy stoiskach i zachęcali do kupna pyszności przybyłych gości,

- zadbali o nagłośnienie,

- zapewnili oprawę muzyczną,

- wsparli dobrym słowem,

- dostarczali niezbędne dokumenty do podpisu do Pani Dyrektor, gdy ta była uziemiona przez chorobę,

- wzięli udział w szkolnym konkursie pt. "Najpiękniejsza Ozdoba Świąteczna" i przynieśli przepiękne ozodby do licytacji,

- przybyli na nasz Kiermasz tak licznie o równie chętnie licytowali i kupowali ozodby,

- zdobyli i ofiarowali vouchery na licytację,

- uwędzili smakołyki do licytacji,

- stworzyli arcydzieła do licytacji,

- wystąpili i zaprezentowali taneczne i wokalne zdolności, by umilić zebranym czas,

- pomogli udekorować nam salę na to wydarzenie,

- zorganizowali zbiórki pieniężne podczas rozgrywek tenisowych,

- pomogli zalaminować dyplomy dla dzieci,

- pomogli wykonać zaproszenia,

- zastępowali nas na lekcjach, kiedy musiałyśmy działać w związku Kiermaszem,

- wsparli hojnie i licznie pieniężnie nasz konkurs na ozdobę, dzięki czemu będziemy mogły zabrać wszystkich uczestników konkursu (ponad 50 uczniów) do kina i na coś pysznego do jedzenia,

- obiecali wypożyczyć nam szkolny autobus na wycieczki do kina w związku z konkursem.

Na koniec pragniemy podziękować bardzo serdecznie Naszej Pani Dyrektor Małgorzacie Grabarz za możliwość zorganizowania Kiermaszu na terenie szkoły, za wsparcie duchowe mimo braku możliwości uczestniczenia w tym wydarzeniu fizycznie, wiarę w nas i to wydarzenie.

Jak widzicie, pomagał nam ogromny sztab ludzkich serc i rąk chętnych do pomocy, gotowych do przełożenia swoich prywatnych sprawna dalszy plan tylko po to, by wszystko się udało. Wasze wsparcie, postawa i zaangażowanie potwierdziły bardzo dobrze znany nam cytat: "To człowiek człowiekowi jest najbardziej potrzebny do szczęścia". Bez Was Wszystkich Franio i jego rodzice nie mogliby cieszyć się dzisiaj z tak ogromnej kwoty, która wesprze ich w walce o zdrowie.

Dziękujemy z całych naszych sił!!!

Hanna Bojarska i Katarzyna Szymecka

• Wycieczka do Chełmna

09.12.2022

8 grudnia 2022, uczniowie klas I, IV,VII wyjechali na wycieczkę do Chełmna. Odwiedzili Muzeum Ziemi Chełmińskiej, gdzie prowadzone są zajęcia „Szkółki Muzealnej” w salach ekspozycyjnych Ratusza. Następnie zwiedzili Zespół Klasztorny Sióstr Miłosierdzia, gdzie mogli podziwiać z klasztornego ogrodu piękny widok na Świecie oraz zobaczyć kryptę Ksieni Benedyktynek Magdaleny Mortęskiej.

06.12.2022

Dzisiaj w naszej szkole czuć było klimat zbliżających się świąt za sprawą muzyki płynącej z głośników oraz przechadzających się po korytarzach uczniów ubranych w mikołajkowe stroje. Każda klasa przygotowała specjalny występ mikołajkowy i zaprezentowała swoje zdolności wokalne i taneczne. Miło było spędzić razem ten czas podziwiając się nawzajem, bijąc sobie brawo i uśmiechając się do siebie. Rada Rodziców również odwiedziła społeczność szkolną i poczęstowała każdego - małego i dużego - słodkim wafelkiem za co bardzo dziękujemy. Do zobaczenia na jutrzejszym Świątecznym Kiermaszu!