• Pieszy rajd nad jeziorem w Zalesiu

01.10.2023

Dzisiejszy piękny poranek klasy I i III spędziły w pięknych okolicznościach przyrody. Wychowawczynie w ramach lekcji wychowania fizycznego zorganizowały dla swoich uczniów rajd pieszy nad jeziorem w Zalesiu. Dzieci były dzielne i wytrwałe, przeszły długą trasę z pozytywnym nastawieniem, bez jakiegokolwiek marudzenia. Miło było słuchać śpiewu ptaków, czuć zapach drzew, liści i wody. Podczas wędrówki dzieci miały okazję zgłębić także wiedzę z zakresu roślin i zwierząt występujących w tutejszym jeziorze i jego okolicy. Po zakończonym marszu zjadły śniadanko i uzupełniły elektrolity. Następnie grały w piłkę na plaży, skakały przez skakanki, linę, bawiły się na placu zabaw. Ależ był to aktywny dzień!

• Wybory do samorządu uczniowskiego

01.10.2023

W piątek w naszej szkole odbyły się bardzo ważne wybory. Uczniowie i pracownicy szkoły wybierali Prezydium do Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężył Daniel Leonartowicz (uczeń klasy VI), natomiast Lena Grzelak (uczennica klasy VIII) została jego zastępcą. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy z nami!!!

Gratulujemy także Idze Lasocie i Igorowi Kordowskiemu, którzy również startowali w wyborach - walka była wyrównana.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Panie Hania i Ola

• Próbna ewakuacja

01.10.2023

AKCJA -EWAKUACJA! W piątek miały miejsce w naszej szkole ćwiczenia ewaluacyjne. Zdążyliśmy opuścić budynek przed rozprzestrzenieniem się fikcyjnego ognia, a 3 zastępy straży pożarnej dojechały na czas. Okazało się, że w wyniku pożaru ucierpiała nasza kucharka - pani Sylwia - ale nasi dzielni strażacy opatrzyli jej ranę i obiad był na czas! Szkoła uratowana, a my cali i bezpieczni!

• Pierwsza pomoc

01.10.2023

Nasza szkoła ma wielu przyjaciół, którzy chętnie nas odwiedzają i dzielą się z nami i naszymi dziećmi swoją wiedzą, pasją, a także doświadczeniem. Pani Monika Błaszczak OSP KSRG Papowo Biskupie jest wśród nich! Dziękujemy z całego serca za lekcje dla każdej klasy z udzielania pierwszej pomocy przy pomocy defibrylatora oraz fantomu, a także za poświęcony czas, a było go naprawdę sporo! W dowód wdzięczności wręczyliśmy pani strażak medal, bo w pełni na niego zasłużyła.