Wiadomości

        • SERCE PEŁNE MIŁOŚCI
          • SERCE PEŁNE MIŁOŚCI

            15.04.2015

            W dniu 10 kwietnia 2015 r ogłoszono wyniki konkursu " Serce pełne miłości" Oto zwycięzcy:

            Zespołowo:

            I miejsce - przedszkole

            II miejsce - oddział  przedszkolny "O b"

            III miejsce - oddział  przedszkolny "O a"

            Indywidualne sukcesy odnieśli:

            I miejsce - Oskar Gil

            II miejsce - Michalina Urtnowska  oraz  Patryk Czyjak

            III miejsce - Filip Zygarski

            Grupa klas IV-VI

            I miejsce - Jagoda Dąbrowska

            II miejsce - Wiktoria Dolecka

            III miejsce - Martyna Osińska

            Wszyskim gratulujemy!

            zdjęcia w albumie fotograficznym

        • PODSUMOWANIE KONKURSU
          • PODSUMOWANIE KONKURSU

            15.04.2015

            Wdniu 10 kwietnia 2015 nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu "Planeta w układzie słonecznym" Laureatami zostali: 

            I miejsce - Oskar Gil 

            II miejsce - Filip Zygarski

            III miejsce - Patryk Czyjak i Vanessa Dolecka

            Wyniki konkursu " Nasz układ słoneczny"

            I miejsce - Wiktoria Dolecka

        • SPRAWDZIAN UCZNIÓW KLASY VI -2015
          • SPRAWDZIAN UCZNIÓW KLASY VI -2015

            13.04.2015

            W dniu 1 kwietnia 2015 punktualnie o godz 9.00 nastąpił start do rozwiązywania I części sprawdzianu przez uczniów klasy VI. O godzinie 11.45 rozpoczęła się II część sprawdzianu z języka angielskiego.  Wszystkim zdającym uczniom życzymy sukcesu.

            zdjęcia w albumie fotograficznym

        • ŻYCZENIA WIELKANOCNE
          • ŻYCZENIA WIELKANOCNE

            03.04.2015

            "Niech Wam Mili będzie
            wiosennie, słonecznie, świątecznie!
            Niech cieszą Wasze oczy kolorowe
            pisanki i wielkanocne baranki.
            Niech się w Śmigus Dyngus
            woda na Was leje, a Wielkanocny
            Zając przyniesie radość i nadzieję."

             

            Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych
            pełnych wiary, nadziei i miłości. 
            Radosnego, wiosennego nastroju,
                                     serdecznych spotkań w gronie rodziny                                                 i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja,                             wszystkim uczniom, nauczycielom,pracownikom szkoły, przyjaciołom szkoły

            życzy

            Wiesław Mielcarski - dyrektor szkoły

        • SUKCES W KONKURSIE "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"
          • SUKCES W KONKURSIE "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"

            04.04.2015

            Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Pożarniczego pt. „Zapobiegajmy pożarom”

                        Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Pożarniczym pt. „Zapobiegajmy pożarom”.Maciej Chmarzyński -uczeń klasy „0 b” biorący udział w konkursie otrzymał zaproszenie na jego rozstrzygnięcie, które miało miejsce 21 marca 2015r. w Szubinie. Jak się okazało chłopiec otrzymał wyróżnienie  - czego bardzo mu gratulujemy! Na zdjęciach można zobaczyć Maćka odbierającego nagrodę.

            Hanna Bojarska

        • WIELKANOCNE TRADYCJE - WIELKANOC 2015
          • WIELKANOCNE TRADYCJE - WIELKANOC 2015

            02.04.2015

            Wielkanocne tradycje

             

             

               Na wiosnę uwielbiamy Święta Wielkanocne. Klasa druga i trzecia przygotowały przedstawienie, aż wszystkich ogarnęło zdziwienie.Wielkanocne piosenki i wiersze dzieci recytowały i całą szkołę zabawiały. Rodzice też na medal się spisali, bo pyszne ciasta i śliczne stroiki nam przekazali. Były babki, mazurki, pisanki i oczywiście cukrowe baranki.

            program  przygotowały: M. Karbownik A. Piątkowska -  oprawa techniczna  R. Lipowski

            Zdjęcia w albumie fotograficznym

        • GALA LAUREATÓW 2015 - TORUŃ
          • GALA LAUREATÓW 2015 - TORUŃ

            02.04.2015

            MAMY LAUREATKĘ !!!

                    Piątek 27 marca 2015 r. był dniem szczególnym dla uczennicy naszej szkoły, Zuzanny Śliwki. Tego dnia  w  Centrum  Kształcenia  Ustawicznego w  Toruniu  odbyła  się  Wojewódzka  Gala  Laureatów  Konkursów  Przedmiotowych , na której  Zuzia stanęła w szeregach zwycięzców konkursu z języka polskiego. Dyplom i statuetkę odbierała z rąk Wojewody Kujawsko –Pomorskiego, Pani Elżbiety Rusielewicz i Kujawsko –Pomorskiego Kuratora Oświaty,  Pani Anny Łukaszewskiej.

                      Dziękujemy Zuzi  za to, że tak pięknie reprezentuje naszą szkołę w województwie. Jesteśmy z niej bardzo dumni.

                    Beata   Frąckowska

            zdjęcia w albumie fotograficznym

        • POSZUKIWANIE WIOSNY 2015
          • POSZUKIWANIE WIOSNY 2015

            22.03.2015

            Poszukiwania Wiosny

                 W dniu17 marca 2015 uczniowie klas OA, II i III wyruszyli na poszukiwanie Wiosny. Odwiedzili park w Lipienku, gdzie jak co roku kwitną setki przebiśniegów. Dzieci wypatrzyły gniazdo dzięcioła, słuchały jego stukania oraz wypatrzyły przelatujące dzikie gęsi. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, a słoneczna pogoda nastrajała do dalekich spacerów.

            Organizatorzy:

            M. Karbownik, A. Piątkowska D.  Karbownik-Wiśniewska

            Zdjęcia w albumie fotograficznym

        • WYNIKI TURNIEJU SZACHOWEGO 2015
          • WYNIKI TURNIEJU SZACHOWEGO 2015

            17.03.2015

            W piątek 13.03.2015r odbył się finałowy turniej szachowy w naszej szkole. Zwycięzcą i Mistrzem Szkoły został Hubert Jaworski. Gratulujemy!

            Imię Nazwisko

            1

            2

            3

            4

            5

            Suma

            Banaszek Julia

             

            0,5

            0

            0

            0

            0,5

            Banaszek Szymon

            0,5

             

            1

            0

            0,5

            2

            Gabryś Dominik

            1

            0

             

            0

            0,5

            1,5

            Jaworski Hubert

            1

            1

            1

             

            1

            4

            Kłos Radosław

            1

            0,5

            0,5

            0

             

            2

             

            Organizator

            Radosław Lipowski

            zdjęcia w albumie fotograficznym

        • BAWILIŚMY SIĘ WESOŁO
          • BAWILIŚMY SIĘ WESOŁO

            04.03.2015

            Bawiliśmy się wesoło!

               13 lutego 2015 roku, akurat w Tłusty  Czwartek, w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Dubielnie odbył się bal karnawałowy. W zabawie wzięły udział dzieci z klasy Ia, Ib, II i III. Uczestnicy karnawałowej zabawy wystąpili w różnorodnych i kolorowych kostiumach. Tańczono w rytmach znanych i lubianych przebojów. W trakcie zabawy przeprowadzono liczne konkursy, których uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Nie zapomniano także o tradycyjnych pączkach, które zjadano z wielkim apetytem.

             Organizatorzy:

            Małgorzata Waszak, Anna Banaś                                                                          
            Mirosława Karbownik, Piątkowska Aleksandra

            Zdjęcia w albumie fotograficznym

          • DZIEŃ PATRONA I WALENTYNKI

            11.03.2015

            W piątek 13 lutego w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona Mikołaja Kopernika. Dzień ten podzieliśmy na trzy części. W pierwszej części głos zabrał Pan Dyrektor życząc uczniom miłych ferii oraz rozdał nagrody za odbyte konkursy. Następnie uczniowie obejrzeli film o powstaniu naszego układu słonecznego. W drugiej części uczniowie wzięli udział w randce w ciemno. Na zakończenie odbył się konkurs na najlepszy kostium. Zwycięzcami zostali: Miłosz Hospod, Amelia Pudlewska, Karolina Radomska oraz Jagoda Dąbrowska. Po ogłoszeniu zwycięzców została rozpoczęta dyskoteka karnawałowa, po której uczniowie udali się do domu by rozpocząć dwutygodniowy odpoczynek.

            Samorząd szkolny, opiekun Radosław Lipowski 

            zdjęcia w albumie fotograficznym

        • W KARNAWALE CZAS NA BALE
          • W KARNAWALE CZAS NA BALE

            04.03.2015

            „W karnawale czas na bale”

                        „W karnawale czas na bale”- a więc balujemy! W środę (11.02.2015r.) nasza klasa- „0”b - miała swój karnawałowy bal przebierańców. Na tę uroczystość przybyły dzieci przebrane za tygrysa, kota, kowboja, wróżkę, klauna i super bohaterów. Salę zdobiły kolorowe balony i wstążki, stoły słodkości, a twarze tańczących i bawiących się dzieci uśmiechy od ucha do ucha. Zabawa była przednia! Dzieci tańczyły do znanych i lubianych piosenek w parach, indywidualnie, a także tworząc tzw. kółeczka i pociągi. Nie zabrakło też przeróżnych konkursów z balonem w roli głównej. Był to czas integracji, wspólnych rozmów, rozwijania przyjaźni, aktywnego odpoczynku, robienia pamiątkowych zdjęć, do których miło będzie powrócić za kilka lat. 

            Hanna Bojarska

            Zdjęcia w albumie fotograficznym

        • W TORUŃSKIM MUZEUM PIERNIKA
          • W TORUŃSKIM MUZEUM PIERNIKA

            04.03.2015

            Klasa „0” b i przedszkolaki na wycieczce w Toruńskim Muzeum Piernika

              Podczas pobytu w muzeum dzieci brały aktywny udział w pokazie, pomagając Mistrzowi Piernikarskiemu i Wiedźmie Korzennej podczas wyrabiania ciasta. Zanim jednak to zrobiły musiały złożyć specjalną przysięgę. Dzieci wykonywały poszczególne czynności w taki sposób jak to czyniono ok. 500 lat temu. Przesiewały mąkę, mieszały, dodawały miodu, imbiru, goździków, gałki muszkatołowej a nawet czarnego pieprzu – poznając w ten sposób tajniki przygotowania piernikowego przysmaku. Następnie zagniecione ciasto rozwałkowywały i umieszczały w ozdobnej formie. Czekając na gotowe wypieki dzieci zwiedzały muzeum oraz poznawały  jego historię. Własnoręcznie uformowane i wypieczone w specjalnym piecu pierniki okazały się być wspaniałą pamiątką z tego miejsca. Wycieczka do tajemniczej krainy magii sprawiła przyjemność nie tylko dzieciom, ale i wychowawczyniom i opiekunom. Po lekcji pokazowej w muzeum, przedszkolaki zjadły posiłek w Mc Donald’ s i ruszyły w podróż do domu. Bogatsi o nowe doświadczenia i z uśmiechem na twarzy bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.Bez wątpienia była to smaczna, pachnąca piernikami szkolna wycieczka!

            Hanna Bojarska

            Katarzyna Taglewska


            zdjęcia w albumie fotograficznym

             

        • PODRÓŻ DO KRAINY BAJEK I BAŚNI
          • PODRÓŻ DO KRAINY BAJEK I BAŚNI

            03.03.2015

            Podróż do krainy bajek i baśni

            Głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój. Ogromną rolę w budowaniu nawyku czytania odgrywa bez wątpienia dom –rodzice, najbliżsi. Jednak nasze przedszkole uzupełnia ten piękny zwyczaj i angażuje w słowo czytane rodziców i najbliższych przedszkolaków, co przyczynia się także do budowania wzajemnej więzi między dzieckiem a rodzicem.Głośne czytanie poprzez najbliższych przedszkolaków rozbudza ich wyobraźnię, stymuluje rozwój dziecka uczy myślenia, a przede wszystkim kształtuje nawyk czytanie przez całe życie. Dzięki rodzicom i innym domownikom przedszkolaki  z Dubielna mają możliwość wybrania się każdego dnia pobytu w przedszkolu w podróż do krainy bajek i baśni.

            Katarzyna Taglewska

            zdjęcia w albumie fotograficznym

        • ŚWIĘTO BABĆ I DZIADKÓW
          • ŚWIĘTO BABĆ I DZIADKÓW

            10.02.2015

            Święto Babć i Dziadków

            Dnia 28.01.2015r. do naszej szkoły przybyli zaproszeni Dziadkowie waz z Babciami na występ przygotowany z okazji ich święta. Na naszych gości czekały stoły zastawione słodkościami oraz kawą i herbatą.  Pan Dyrektor przywitał zebranych i zachęcił do obejrzenia występów. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z przedszkola jako drugie natomiast dzieci z klasy „0” b. Obie grupy włożyły mnóstwo pracy w przygotowanie przedstawienia, by tego właśnie dnia w pięknych strojach tańczyć dla Dziadków, śpiewać, a także recytować wiersze.
             Po zakończonych występach najmłodszych przyszedł czas na zaprezentowanie swoich talentów przez naszych gości. Dziadkowie zostali zaproszeni do zatańczenia „zorby”
            w kapeluszach i okularach przeciwsłonecznych, Babcie natomiast do zatańczenia „makareny”. Zarówno dziadkowie, jak i Babcie spisali się na medal! Wszyscy, którzy brali udział w jednym bądź drugim tańcu otrzymali certyfikaty. Nasi goście zostali również zaproszeni do tańców w parach- chętnych nie zabrakło! Dziękujemy naszym Dziadkom za świetną zabawę, wspólne tańce i poczucie humoru, którego można pozazdrościć! Składamy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia!

            Organizatorki:

            Hanna Bojarska  Katarzyna Taglewska

            zdjęcia w albumie fotograficznym

        • BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 0 A
          • BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 0 A

            10.02.2015

            W dniu 28.01.2015 w klasie O a odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci bardzo dobrze się bawiły. Brały udział w różnych  konkursach : taniec na gazetach, zabawy z krzesłami, taniec z balonem, karmienie kolegi, bajkowy quiz. Wszystkie dzieci przebrały się  w kolorowe stroje, wybraliśmy Króla i Królową balu i nagrodziliśmy najpiękniejsze przebranie. Dzieci ozdobiły balony i wykonały serpentyny. Na pamiątkę balu zrobiły plakat. Wszyscy wspaniale się bawili, słodki poczęstunek  umilił to spotkanie.

            Daria Karbownik-Wiśniewska

            Zdjęcia w albumie fotograficznym

        • POSUMOWANIE I SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
          • POSUMOWANIE I SEMESTRU ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

            02.02.2015

            W dniu 31 stycznia 2015 r. zakończył się I semestr roku szkolnego. Jest to czas podsumowania sukcesów jak również czas analizy przyczyn porażek. Przeanalizowanie dotychczasowych osiągnięć i wyciągnięcie konstruktywnych wniosków  na II semestr i ich realizacja może przynieść wielu uczniom na koniec roku szkolnego sporo satysfakcji. Samych pozytywnych sukcesów życzymy wszystkim uczniom. Warte są jednak podkreślenia sukcesy uczniów w I semestrze:

                                    I etap edukacyjny ( klasy I - III )

            klasa I a

            Brzezicki Filip

            Flis Hubert

            Homann Paweł 

            Krysińska Klaudia

            Manikowski Fabian

            Pawska Daria

            Szpankiewicz Bartosz

            Klasa I b

            Smolna Oliwia

            Karulska Paulina 

            Dams Kornelia

            Kurzeja Julia

            Lewandowski Piotr

            Klasa II

            Grzelak Oliwier

            Ostrowska Martyna

            Dygulski Mateusz

            Pudlewska Kornelia

            Chojnicki Dominik

            Klasa III

            Flis Eryk

            Pyra Martika 

            Maciejczyk Patrycja

            Kłósek  Małgorzata

            Chmarzyńska Zofia

                                             II etap edukacyjny ( klasy IV - VI )

            Klasa IV

            Staniszewska Oliwia - średnia ocen - 5,18

            Banaszek Szymon - średnia ocen - 4,91

            Flis Filip - średnia ocen - 4,91

            Stalmierska Zuzanna - średnia ocen - 4,82

            Dams Bartłomiej - średnia ocen - 4,73

            Klasa V

            Jeziorska Zuzanna - średnia ocen - 4,82

            Żokowski Maksymilian - średnia ocen - 4,82

            Klasa VI

            Śliwka Zuzanna - średnia ocen - 5,3

            Bednarek Emilia - średnia ocen - 4,8

            Orzechowska Martyna - średnia ocen - 4,8

        • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015
          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015

            28.01.2015

            DZIEŃ BABCI I DZIADKA

            W dniu 21 stycznia 2015r. uczniowie z naszej szkoły pamiętali swoich babciach i dziadkach, dlatego przygotowali dla nich uroczystą akademię. Babcie i towarzyszący im dziadkowie zjawili się bardzo licznie i punktualnie. Z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu. Przybyłych gości uroczyście powitał Dyrektor Szkoły,  Wiesław Mielcarski, składając im najserdeczniejsze życzenia. Następnie swe artystyczne i wokalne umiejętności zaprezentowali po kolei uczniowie: klasy 0a, Ia, Ib, II i III pod kierunkiem swych wychowawczyń. Wyrecytowali wiele pięknych wierszy o miłości do babci, o wdzięczności za to, że ich dziadkowie zawsze mają dla nich czas. Nie zabrakło także pięknych piosenek i tańców. Uczniowie cieszyli się, że w tak odświętny sposób mogą wyrazić swój szacunek dla babć i dziadków. Goście z dumą i wzruszeniem patrzyli na swe wnuczęta i wielkimi brawami nagradzali każdy występ. Na zebranych czekała na zakończenie niespodzianka – karaoke, które przygotował specjalnie dla nich p. Radosław Lipowski. Babcie i dziadkowie zaśpiewali wspólnie z dziećmi znane i lubiane przeboje. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wielką przyjemność sprawiły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, wręczone przez wnuczęta tuż po zakończeniu.                Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienie więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu i bliższego poznania się. 

            Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu!

            Nauczyciele: D. Karbownik-Wiśniewska, A. Banaś, M. Waszak, A. Piątkowska, M. Karbownik,                                                R. Lipowski   

            Zdjęcia w albumie fotograficznym

        • ZIMA Z KOMPASEM - CHEŁMŻA 2015
          • ZIMA Z KOMPASEM - CHEŁMŻA 2015

            21.01.2015

            W sobotę 17. 01. 2015r uczniowie naszej szkoły wybrali się do Chełmży, aby wziąć udział w marszach na orientację- XXIV Zima z kompasem. W imprezie tej uczestniczyło ponad 300 osób z całego województwa. Organizatorzy przygotowali ciekawą, liczącą ok. 4 km trasę, która przebiegała w pobliżu jeziora. Naszym zadaniem było odnalezienie wskazanych na mapie punktów. Po powrocie z trasy w Szkole Podstawowej nr 3 czekał na nas ciepły posiłek. Spędziliśmy ten dzień aktywnie, pogoda nam dopisała, wróciliśmy więc do domu bardzo zadowoleni.

            Jolanta Kopczyk, Małgorzata Waszak

            Zdjęcia w albumie fotograficznym

        • 23 FINAŁ WOŚP - 11 STYCZEŃ 2015
          • 23 FINAŁ WOŚP - 11 STYCZEŃ 2015

            20.01.2015

            23 FINAŁ WOŚP

            W dniu 11 stycznia 2015 r. odbył się w Naszej Gminie kolejny już 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał prowadził sztab działający przy Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Papowie Biskupim. Jak co roku w akcję WOŚP włączyła się Nasza Szkoła. Zorganizowana została dyskoteka na której zebraliśmy kwotę 385,44 zł. Uczniowie Naszej szkoły aktywnie włączyli się do konkursu plastyczno-technicznego pt. „ Moja puszka WOŚP” którego organizatorem był Sztab WOŚP przy Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Papowie Biskupim. Uczniowie otrzymali wyróżnienia w postaci książek oraz słodkie podarunki – czekolady i lizaki. Wyróżnienia otrzymali:

            • Filip Kurzeja  - klasa 0 a
            • Filip Jabłoński  - klasa 0 a
            • Bartosz Chmarzyński  - klasa I a
            • Zuzanna  Stępień  -  klasa  I b
            • Klasa  0 b  SP Dubielno
            • Punkt Przedszkolny SP Dubielno
            • Filip  Flis  - klasa IV
            • Wiktoria Cichocka  - klasa I a

             

            Opracowała : Małgorzata Mielcarska