Laureaci konkursu plastycznego " Życie Jana Pawła II "
1.Zuzanna Śliwka - klasa V
2.Julia Skorupska –klasa VI
3.Emil Adamczyk – klasa IV
Wyróżnienie : Olga Pudlewska
Katarzyna Żakowska

Laureaci konkursu plastycznego " Życie Jana Pawła II "
1.Zuzanna Śliwka - klasa V
2.Julia Skorupska –klasa VI
3.Emil Adamczyk – klasa IV
Wyróżnienie : Olga Pudlewska
Katarzyna Żakowska
WYNIKI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY - ETAP SZKOLNY
Konkurs przedmiotowy z języka polskiego odbył się 24 października 2013 - wyniki etapu szkolnego
1. KARBOWNIK JULIA - 46 pkt - zakwalifikowała się na etap rejonowy
2. SKORUPSKA JULIA - 25 pkt
3. STRĄKOWSKA KLAUDIA - 30 pkt
4. MANIKOWSKA JULIA - 36 pkt
5. NIEMYJSKI MACIEJ - 32 pkt
6. CHMARZYŃSKI HUBERT - 37 pkt
Konkurs przedmiotowy z matematyki odbył się 25 października 2013 - wyniki etapu szkolnego
1. CHMARZYŃSKI HUBERT - 13 pkt
2. NIEMYJSKI MACIEJ - 10 pkt
Konkurs przedmiotowy z przyrodyi odbył się 28 października 2013 - wyniki etapu szkolnego
1. FLIS MARTYNA - 33 pkt
2. KARBOWNIK JULIA - 47 pkt - zakwalifikowała się na etap rejonowy

W dniu 31 października 2013 r uczniowie klasy V odwiedzili z wychowawcą klasy Panią Jolantą Kopczyk Urząd Gminy w Papowie Biskupim. Celem wizyty było poznanie funkcjonowania urzędu oraz organu samorządowego na terenie Naszej Gminy. W sposób rzeczowy i ciekawy zagadnienia dotyczące samorządności przedstawił Sekretarz Gminy Papowo Biskupie Pan Dariusz Śliwiński. Mieliśmy także możliwość rozmawiać z Wójtem Gminy - Panem Andrzejem Zielińskim, który miał dla nas przygotowaną niespodziankę. To była bardzo ciekawa wizyta, dowiedzieliśmy się dużo na temat Naszej Gminy. Dziękujemy - również za słodki poczęstunek
Zdjęcia ze spotkania w albumie fotograficznym
W piątek 25 października 2013 r zostały przeprowadzone ćwiczenia ewakuacyjne uczniów i pracowników szkoły w ramach profilaktyki przeciwpożarowej. W ramach ćwiczeń gościliśmy przedstawiciela Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie oraz druhów z OSP Papowo Biskupie oraz OSP Dubielno. Po przeprowadzonej ewakuacji uczniowie meli okazję zapoznać się ze sprzętem strażackim oraz jego wykorzystaniem.
W dniu 10 października 2013 r uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystość odbyła się w obecności rodziców uczniów oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziału przedszkolnego. Ceremonii pasowania na uczniów dokonał Dyrektor Szkoły mgr Wiesław Mielcarski . Pasowani uczniowe przygotowali program artystyczny na potwierdzenie zdobytych już umiejętności szkolnych i prolongujących do pasowania na ucznia. Wspólnie z wychowawcą klasy Panią mgr Aleksandą Piątkowską Dyrektor Szkoły wręczył legitymacje szkolne oraz upominki na dobry początek nauki. Z okazji pasowania uczniowie otrzymali również prezenty od dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas II i III . Zdjęcia z uroczystości w albumie fotograficznym
ZARZĄDZENIE nr 3/2013/2014
Dyrektora Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Dubielnie
z dnia 07 października 2013 - na rok szkolny 2013/2014
w sprawie : ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w roku szkolnym 2013/2014
Na podstawie: § 1 pkt 3 i § 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia
5 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2010 r. Nr 186, poz. 1245) po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców ustalam się co następuje:
§. 1
Ustalam w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Dubielnie terminy dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2013/2014:
1. 14.10.2013 r. (poniedziałek) – szkoła podstawowa
2. 01.04.2014 r. – sprawdzian klasy szóstej
3. 02.05.2014 r. ( piątek) – szkoła podstawowa
4. 02.06.2014 r. (poniedziałek) – Dzień Dziecka
5. 20.06.2014 r. (piątek) - szkoła podstawowa
6. 24.06.2014 r. (wtorek) – Dzień Sportu Szkolnego
§. 2
Podczas dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze dla uczniów, od 8.15 – 12.15 dlatego zobowiązuję wychowawców klas do rozeznania potrzeb i zebrania informacji od rodziców uczniów potrzebujących opieki oraz przekazania tych informacji dyrektorowi szkoły, nie później niż na 3 dni robocze przed danym dniem wolnym.
§. 3
Zobowiązuję wychowawców klas do zapoznania uczniów i rodziców z treścią niniejszego zarządzenia – niezwłocznie.
§.4
Zobowiązuję rodziców uczniów potrzebujących opieki podczas dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych do przekazania tych informacji wychowawcy klasy, nie później niż na 3 dni robocze przed danym dniem wolnym, w sposób uzgodniony z wychowawcą.
§. 5
Informuję, że dni wolne od zajęć dydaktycznych wymienione w ust. 1, nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy dla nauczycieli.
§. 6
Niniejsze zarządzenie zostanie opublikowane na stronie internetowej szkoły.
§. 7
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Przyjęto do wiadomości i wykonania: Dyrektor Szkoły – mgr Wiesław Mielcarski
W dniu 28 czerwca 2013 r. o godzinie 8.15 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013. Przed szkołą spotkała się cała społeczność szkolna. Gościliśmy na uroczystości podsumowania roku Wójta Gminy Papowo Biskupie - inż. Andrzeja Zielińskiego, Naczelnika OSP Papowo Biskupie - Andrzeja Karbownika, Naczelnika OSP Dubielno - Daniela Roszczypałę. Przybyło też wielu Rodziców - uczniów szkoły. Wszystkich obecnych powitał Dyrektor Szkoły mgr Wiesław Mielcarski. W pierwszej części odbyła się ceremonia odznaczenia sztandaru brązowym medalem " ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA" . Wręczone zostały również nagrody dla uczniów uczestniczących w konkursie " Zapobiegajmy pożarom" ( album fotograficzny). Wójt Gminy Papowo Biskupie - inż. Andrzej Zieliński wręczył nagrody najlepszym uczniom szkoły. Wyróżnieni nagrodami zostali: Julia Karbownik - klasa V i Zuzanna Śliwka - klasa IV. Dzień wcześniej wyróżnienie otrzymała Aleksandra Gross - klasa VI
Dyrektor Szkoły wręczył nagrody uczniom , którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2012/2013.
W klasie VI wyróżnienia otrzymali: Gross Aleksandra - średnia - 5,27 Huzarska Dominika - średnia - 5,09 Modrzyński Przemysław - średnia - 5,09
W klasie V wyróżnienia otrzymali: Karbownik Julia - średnia - 5,4 Chmarzyński Hubert - średnia - 5,1 Skorupska Julia - średnia - 5,0 Flis Martyna - średnia - 4,9 Makuła Patryk - średnia - 4,9 Dams Kinga - średnia - 4,8 Manikowska Julia - średnia - 4,8
W klasie IV wyróżnienia otrzymali: Śliwka Zuzanna - średnia - 5,4 Bednarek Emilia - średnia - 5,3 Orzechowska Martyna - średnia - 5,1 Jaworski Hubert - średnia - 5,0 Żakowska Katarzyna - średnia - 4,8
W klasie III wyróżnienia otrzymali: Jeziorska Zuzanna , Niemyjski Bartłomiej , Żokowski Maksymilian , Maier Laura , Adamczyk Zuzanna
W klasie II wyróżnienia otrzymali: Banaszek Szymon , Celińska Martyna , Flis Filip , Gołębiewska Natalia , Mainka Sara , Osińska Martyna , Pindral Julia , Stalmierska Zuzanna , Staniszewska Oliwia
W klasie I wyróżnienia otrzymali: Flis Eryk , Chmarzyńska Zofia , Maciejczyk Patrycja , Pyra Martika , Kurzeja Mateusz , Lemańska Patrycja , Pawska Julia
W tegorocznym, Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "KRĄG" organizowanym przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki. W konkursie można było uzyskać maksymalnie 30 pkt. Nasi uczniowie uzyskali odpowiednio:
1. Aleksandra Gross - 26 pkt. - bardzo dobry wynik
2. Mateusz Adamczyk - 25 pkt.- bardzo dobry wynik
3. Julia Manikowska - 25 pkt.- bardzo dobry wynik
4. Szymon Gabryś - 24 pkt.- bardzo dobry wynik
5. Julia Karbownik - 23 pkt
6. Przemysław Modrzyński - 22 pkt.
7. Klaudia Strąkowska - 20 pkt.
8. Małgorzata Zielińska - 20 pkt.
9. Łukasz Adamczyk - 18 pkt.
Wszystkim gratulujemy!
We wtorek 11.06.2013r uczniowie klasy IV wybrali się na warsztaty z pszczelarstwa do mieszkających w Firlusie państwa Bukowskich. Dzieci zapoznały się z budową ula, dowiedziały się, jak pszczoły robią miód, a także jak należy go odsklepić i odwirować. Miały możliwość poznać właściwości lecznicze maści na oparzenia oraz kropli propolisowych. Była oczywiście również degustacja miodu. Właściciele pasieki zajmują się także hodowlą zwierząt. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali kury ozdobne, bażanta srebrzystego, złocistego i bananowego, a także owce wrzosówki i cielaczki. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać świece z wosku pszczelego. Po zakończonych zajęciach dzieci zostały zaproszone na ognisko. To były bardzo ciekawe zajęcia w terenie.
BARDZO DZIĘKUJEMY PAŃSTWU BUKOWSKIM ZA PRZYGOTOWANIE I PRZENTACJĘ SWOICH OSIĄGNIĘĆ I ŻYCZYMY POWODZENIA
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM
W dniu 21 marca 2013r uczniowie klas II-VI wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" organizowanym prze Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Otrzymaliśmy wyniki uzyskane przez uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Żaczek
|
Nazwisko |
Punkty |
|
FLIS FILIP |
77,5 |
Maluch
|
Nazwisko |
Punkty |
|
GRABOWSKA FILADELFIA |
67,5 |
|
ŻAKOWSKA KATARZYNA |
63,75 |
|
ORZECHOWSKA MARTYNA |
60 |
|
JAWORSKI HUBERT |
55 |
|
KŁOS RADOSŁAW |
50 |
|
HUMIŃSKI FILIP |
31,25 |
Beniamin
|
Nazwisko |
Punkty |
|
KAŹMIERSKI MATEUSZ |
75 |
|
KARBOWNIK JULIA |
70 |
|
GABRYŚ SZYMON |
66,25 |
|
NIEMYJSKI MACIEJ |
60 |
|
MODRZYŃSKI PRZEMYSŁAW |
58 |
|
STOKŁOSA PATRYK |
56,25 |
|
KURZEJA RAFAŁ |
47,25 |
|
FLIS MARTYNA |
43,75 |
|
MAKULA PATRYK |
31,25 |
Wszystkim chętnym dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
Uczniowie Naszej Szkoły biorą udział w konkursie „ KOLOROWE BOISKA” .
Żeby wygrać, konieczne jest głosowanie internetowe na Naszą Szkołę . Pytanie: jak głosować?
1. Musisz mieć: skrzynkę e-mail
2. Otwórz stronę internetową : www. kolorowe boiska.pl
3. W górnej części obrazu wybierz pasek: załóż konto
4. Po wypełnieniu danych wybierz : rejestruj
5. Na skrzynkę e-mail otrzymasz : link aktywujący, który uruchamiasz
6. Szukasz Szkoły Podstawowej w Dubielnie – głosujesz
7. Głosować możesz raz dziennie z danego konta
8. Głosowanie trwa do 23 maja do 23 czerwca 2013
9. Po zarejestrowaniu ponowne logowanie
- www. kolorowe boiska.pl – wybierasz pasek –zaloguj się – wpisujesz login i hasło – głosujesz
10. Ważne: ponownie możesz głosować w kolejnych dniach !
APEL
Zwracamy się z prośbą o głosowanie internetowe w ramach konkursu „KOLOROWE BOISKA”. Informacja przedstawiona powyżej informuje jak należy to zrobić . Możemy wspólnie coś osiągnąć. Liczymy na Wasze poparcie.
Dziękujemy !
UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA
W DUBIELNIE
We wtorek 30 kwietnia 2013r odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Ziemi. Święto to zostało ustanowione w celu zwrócenia szczególnej uwagi na spustoszenia, jakich dokonał człowiek na swojej planecie, jakie są tego konsekwencje i co należy zrobić, aby poprawić stan naszego środowiska.
Uczniowie obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez dzieci z klasy II. Brali też udział w konkursach, w których mogli wykazać się wiedzą, zdolnościami plastycznymi oraz talentem muzycznym. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni, za co bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, a byli nimi: firma Agro-sieć z Chełmna, Bank Spółdzielczy z Chełmna oraz wydawnictwo Nowa Era.
zdjęcia w albumie fotograficznym
![]()
W dniu 24 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Chełmnie odbyła się uroczystość podsumowania udziału uczniów w IX POWIATOWYM KONKURSIE HISTORYCZNYM "ZIELEŃ I ZABYTKI ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ". Uczniowie naszej szkoły sytematycznie uczestniczą w konkursie osiągając indywidualne sukcesy.
W tej edycji konkursu I miejsca zajęli : MARCIN SZYDZIK oraz MAŁGORZATA ZIELIŃSKA - gratulujemy !
Gratulujemy również naszym absolwentom ( obecnym gimnazjalistom ) biorącym -z sukcesami - udział w konkursie .
zdjęcia w albumie fotograficznym
PROTOKÓŁ
Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ
„ZIELEŃ I ZABYTKI ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ”
Komisja konkursowa na posiedzeniu w dniu 16.04.2013r wyłoniła laureatów konkursu „Zieleń i zabytki Ziemi Chełmińskiej”.
|
Miejsce |
Imię Nazwisko |
Tytuł pracy |
Szkoła |
|
I |
Marcin Szydzik |
Makiety |
SP Dubielno |
|
wyróżnienie |
Karolina Lipińska |
Makiety |
SP 4 Chełmno |
|
I |
Dominika Sprycha |
Makiety |
Gimnazjum Papowo Biskupie |
|
II |
Jagoda Sprycha |
Makiety |
Gimnazjum Papowo Biskupie |
|
III |
Martyna Podlaszewska |
Makiety |
Gimnazjum Papowo Biskupie |
|
III |
Dawid Brzozowski |
Makiety |
Gimnazjum Papowo Biskupie |
|
III |
Tomasz Brzozowski |
Makiety |
Gimnazjum Papowo Biskupie |
|
wyróżnienie |
Maciej Cacałowski |
Makiety |
Zsznr2 Chełmno |
|
I |
Olaf Kamiński |
Technika -łączona |
SP4 Chełmno |
|
II |
Weronika Petr |
Technika -łączona |
SP4 Chełmno |
|
III |
Paulina Szulc |
Technika -łączona |
SP4 Chełmno |
|
wyróżnienie |
Agata Jaworska |
Technika -łączona |
Gimnazjum nr4 Chełmno |
|
I |
Małgorzata Zielińska |
Plastyczne |
SP Dubielno |
|
wyróżnienie |
Agata Grzyb |
Plastyczne |
Zespół Szkół Kijewo Królewskie |
|
wyróżnienie |
Marta Majorek |
Plastyczne |
Zespół Szkół Kijewo Królewskie |
|
Wyróżnienie |
Wiktoria Hałajdziak |
Plastyczne-rękodzieło |
SP4 Chełmno |
Komisja konkursowa w składzie:
P. Dorota Ćwik
p. Ilona Walecka
p. Anna Kordowska
p. Zbigniew Krzysztoń
Dziękujemy Dyrekcji Szkół oraz opiekunom uczniów biorących udział w konkursie powiatowym „Zieleń i zabytki Ziemi Chełmińskiej”.
Zapraszamy finalistów i opiekunów na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 4 w Chełmnie dnia 24 kwietnia 2013 roku o godzinie 13.00.
Pozdrawiam
Zbigniew Krzysztoń
![]()
18 kwietnia 2013r uczniowie naszej szkoły reprezentowali gminę Papowo Biskupie na XV Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej w Chełmnie. Konkurs został zorganizowany z okazji Dnia Ziemi i brali w nim udział przedstawiciele wszystkich gmin w powiecie chełmińskim.
Nasi uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat ochrony środowiska.
Julia Karbownik - zajęła I miejsce,
Szymon Jeziorski - zajął III miejsce,
natomiast Weronika Jansen zajęła IV lokatę.
Bardzo nas cieszy, że Gmina Papowo Biskupie zwyciężyła, plasując się na I miejscu w powiecie. Na ten sukces złożyła się suma punktów naszych 3 uczniów oraz 3 przedstawicieli gimnazjum. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
zdjęcia w albumie fotograficznym
![]()
W dniu 14 kwietnia 2013 r nasi uczniowie brali udział w biegach ulicznych -" 42 OGÓLNOPOLSKIE CHEŁMIŃSKIE BIEGI ULICZNE"
W zmaganiach indywidualnych uczniowie zajęli następujące miejsca:
II miejsce - Hubert Jaworski
IV miejsce - Radosław Kłos
VI miejsce - Jagoda Dąbrowska
VII miejsce - Filadelfia Grabowska
Po podsumowaniu wyników idywidualnych w klasyfikacji szkół Nasza Szkoła zajęła III miejsce zdobywając puchar.
![]()
W dniu 4 kwietnia 2013 uczniowie klasy VI rozwiązywali zadania testowe sprawdzianu kompetencji. W tym roku szkolnym sprawdzian test rozwiązywało 20 uczniów .
![]()
We wtorek 26 marca 2013r uczniowie kl. V i VI pojechali na zajęcia do Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Tam zapoznaliśmy się z budową mikroskopu oraz lupy stereoskopowej, a także z podstawowymi zasadami pracy z mikroskopem. Mieliśmy okazję dokładnie obejrzeć przekrój przez łodygę kukurydzy i dyni, skórkę cebuli, krew, naskórek, komórki nerwowe, mięśnie szkieletowe, pantofelka, euglenę, ale także nasze linie papilarne i paznokcie.
Dowiedzieliśmy się, że w Polsce jedna osoba średnio wytwarza ok 320 kg śmieci w ciągu roku. Wiemy, jak należy prawidłowo odpady segregować i jak postępować, aby było ich mniej.
Zdjęcia z wycieczki w albumie fotograficznym
![]()
W dniu 21 marca 2013 nastąpiło podsumowanie wyników cyklu turniejowego w szachach oraz warcabach.
Najlepszym wręczono dyplomy, puchary, medale okolicznościowe oraz nagrody.
Kończący się cykl turniejów kontynuowany będzie w roku szkolnym 2013/2014 do czego zachęcają organizatorzy.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
![]()
Rokrocznie 21 marca uczniowie szkoły witali wiosnę. Przyznać należy, iż tegoroczną wiosnę witaliśmy w warunkach iście zimowych. Niska temperatura oraz sporo śniegu to warunki iście zimowe.
Mimo tych niedogodności atmosfera wiosenna została zaakcentowana pracami uczniów. Stroje wiosenne, stroiki, marzanny stały się istotnym akcentem witania wiosny.
Oceniono prace uczniów . Wyróżniono zaangażowanie uczniów w przygotowaniu prac:
Najładniejsze stroiki przygotowali:
1. Natalia Cywka i Weronoka Jansen
2. Dawid Naliński
3 Małgorzata Zielińska
Marzanny, które uzyskały wyróżnienia:
1. Martyna Orzechowska i Hubert Jaworski
2. Martyna Sulima
3. Julia Grabowska
Na wyróżnienie zasłużyły Nikola Sikorska oraz Julia Banaszek za prezentację stroju wiosennego
Migawki w albumie fotograficznym
PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W PARAFII PAPOWO BISKUPIE DLA UCZNIÓW SZKOŁY
Poniedziałek - 18 marca 2013
9.30 - Droga Krzyżowa dla klasy VI
( przerwa 10 minut)
ok. 10.10 - Msza Święta dla klasy VI
11.30 -Droga Krzyżowa dla dzieci klas 0 - V
( przerwa 10 minut )
ok. 12.10 - Msza Święta dla dzieci klas 0-V
Wtorek- 19 marca 2013
9.30 - Nabożeństwo eucharystyczne dla klasy VI
( przerwa 10 minut)
ok. 10.10 - Msza Święta dla klasy VI
11.30 - Prelekcja dla dzieci klas 0 - V
( przerwa 10 minut )
ok. 12.10 - Msza Święta dla dzieci klas 0-V
Środa - 20 marca 2013
10.30 - 11.00 - Spowiedź dla klasy VI
11.00 - Msza Święta dla klas VI
12.30 - Spotkanie dla dzieci klas 0, I, II w sali GOK-u
12.30 - 13.00 -Spowiedź dla klas III, IV , V
Powered by aSc EduPage