Odbył się konkurs kulturoznawczy z języka niemieckiego.
Laureatem konkursu został: Bartłomiej Niemyjski
Wyróżnienie uzyskała: Laura Maier

Odbył się konkurs kulturoznawczy z języka niemieckiego.
Laureatem konkursu został: Bartłomiej Niemyjski
Wyróżnienie uzyskała: Laura Maier
Nagrodzono uczniów w szkolnym konkursie piosenki angielskiej
I miejsce zajęła - Karolina Celińska
II miejsce zajęła - Martyna Orzechowska
III miejsce zajęła - Zuzanna Śliwka
Wyróżnienia uzyskali : Zuzanna Pieniążek, Izabela Klenczewska, Bartłomiej Niemyjski, Maksymilian Żokowski
W środę 18 czerwca 2014 r uczniowie klasy 4 wybrali się na warsztaty z pszczelarstwa do gospodarstwa agroturystycznego państwa Lidii i Krzysztofa Bukowskich. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z budową ula, składały ramki dla pszczół, odsklepiały miód, no i oczywiście brały udział w degustacji. W dalszej części warsztatów uczniowie wykonywali świeczki z wosku pszczelego- każdy według swojego pomysłu. Była też chwila na zabawę na świeżym powietrzu. Po zajęciach odbył się konkurs, podczas którego wszystkie dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę, jaką zdobyły na warsztatach. W konkursie I-sze miejsce zajęła Julia Banaszek, II-gie Wiktoria Dolecka, Zuzanna Pieniążek i Eryk Miłek, III-cie miejsce przypadło Dominikowi Gabryś. Zwycięzcom gratulujemy.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
Odbył się konkus recytatorski dla uczniów szkoły w kategoriach:
klasy II i III
I miejsce - Gołębiewska Natalia
II miejsce - Osińska Martyna
III miejsce - Chmarzyńska Zofia i Banaszek Szymon
klasy IV-VI
I miejsce - Orzechowska Martyna
II miejsce - Śliwka Zuzanna
III miejsce - Celińska Karolina
Gratulujemy laureatom !!!!
W dniu 29 maja 2014 r odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego " Co w łące piszczy" . Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Chełmnie. W uroczystości podsumowania konkursu wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy zajęli w kategorii klas IV-VI następujące miejsca:
I miejsce - Martyna Orzechowska
III miejsce - Martyna Flis
Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka wzięło udział 32 uczniów z naszej szkoły. Terenem zmagań były wody jeziora w Papowie Biskupim. W zawodach uwzględniono dwie klasyfikacje - indywidualną i zespołową.
W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce zajęła - Zuzanna Stalmierska
II miejsce zajęła - Manuela Małagocka
III miejsce - Dawid Naliński
W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła I miejsce - gratulujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zdjęcia w albumie fotograficznym
Wyniki naszych uczniów w zawodach wojewódzkich - w dyscyplinach lekkoatletycznych.
III miejsce - Szymon Jabłoński - bieg na 60 m
III miejsce - Klaudia Strąkowska - bieg sztafetowy 4x100m
IV miejsce - Klaudia Strąkowska - bieg na 300 i 100m
IV miejsce - Martna Flis - rzut piłeczką palantową
IV miejsce - Martyna Flis - rzut oszczepem
W dniu 2 czerwca 2014r. komisja konkursowa wytypowała najlepsze prace konkursowe pod wspólnym tytułem " Mieszkańcy łąki" Tematyka konkursu skierowana była do dzieci w oddziałach przeszkolnych oraz edukacji wczesnoszkolnej. Swoje prace zaprezentowali:
klasa 0 a
Kornelia Dams, Oliwia Magdzińska, Nikola Wojciechowska, Amelia Kordowska, Zuzanna Stępień, Paulina Karulska, Olivia Smolna, Antoni Miszczyński, Wiktoria Blangiewicz, Filip Zygarski
klasa 0 b
Martyna Szymańska, Klaudia Krysińska, Bartosz Chmarzyński, Wiktoria Cichocka, Daria Pawska, Lena Grzelak, Maja Staniszewska, Inka Porębska, Daria Grochowska, Adrian Kierzkowski, Jakub Dams
klasa I
Emilia Aniołkowska, Oliwier Grzelak
klasa II
Bartosz Szymański, Malwina Lipińska
klasa III
Natalia Gołębiewska, Zuzanna Stalmierska, Martyna Sulima, Bartek Dams
Komisja konkursowa zaproponowała wyróżnienia dla następujących uczniów
I miejsce - Nikola Lewandowska, Emilia Aniołkowska
II miejsce - Vanessa Dolecka , Zuzanna Stalmierska, i Martyna Sulima
III miejsce - Bartłomiej i Jakub Dams, Bartosz Szymański
Przewidziane są dodatkowe nagrody za wykonane prace!!!!!
Zdjęcia w albumie fotograficznym!!!!!
W środę 14 maja 2014r uczniowie klas IV-VI udali się do schroniska dla zwierząt w Toruniu. Celem naszego wyjazdu było wsparcie i pomoc przebywającym tam zwierzętom. Oprócz psów i kotów, w schronisku mieszka także lis srebrzysty. Zwierzęta przebywają w dobrych warunkach, ale raczej nie są tam szczęśliwe. Reagowały bardzo żywiołowo na naszą obecność.
Wszyscy przeżyliśmy chwile wzruszenia, kiedy jeden z naszych uczniów- wśród około 300 obecnie przebywających tam psów- rozpoznał Maksa, pieska swojej babci, który zaginął tydzień wcześniej. (Na zdjęciach jest to psiak z nr 599). Okazało się, że pracownicy schroniska zostali wezwani do błąkającego się po Chełmży bezpańskiego psa i tym sposobem Maksio trafił do schroniska w Toruniu, tymczasem był cały czas poszukiwany przez swoich właścicieli. Ku naszej wielkiej radości ta historia zakończyła się happy endem.
Następnie wybraliśmy się do kina na film Rio 2, który opowiada o przyjaźni, miłości oraz poczuciu odpowiedzialności.
Do szkoły wracaliśmy zadowoleni z poczuciem dobrze spędzonego czasu.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
zdjęcia z biegów w albumie fotograficznym
W powiatowych zawodach sportowych w Chełmnie czołowe miejsca zajęli:
I miejsce - Klaudia Strąkowska - bieg na 300 m
I miejsce - Szymon Jabłoński - bieg na 60 m
II miejsce - Klaudia Strąkowska -bieg na 60 m
III miejsce - Martyna Flis - skok wzwyż
III miejsce - Martyna Flis - rzut piłeczką palantową
III miejsce - Filip Flis - bieg na 600 m.
zdjęcia w albumie fotogrsficznym
W środę 7 maja 2014r odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursów ogłoszonych z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi wykonując ROBOTA z surowców wtórnych, przedstawiając Matkę-Ziemię w technice collage lub pisząc wiersz o tematyce nawiązującej do ochrony środowiska. Najciekawsze prace wykonali: Jakub Miraszewski i Martyna Flis- I miejsce, Łukasz Szymański i Oliwia Chojnacka- II miejsce oraz Jakub Cebulka, Patrycja Dąbrowska, Nikola Sikorska i Krystian Kwiatkowski - III miejsce.
Odbył się także konkurs na wykonanie piosenki o tematyce ekologicznej. Największym talentem muzycznym wykazały się następujące osoby: Zuzanna Śliwka- I miejsce, Martyna Orzechowska- II miejsce, Julia Karbownik i Klaudia Strąkowska- III miejsce oraz zespół w składzie :Patrycja Dąbrowska, Kornelia Pudlewska i Fabian Gołembiewski- wyróżnienie.
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!!!
Dziękujemy naszym sponsorom, a byli nimi: Firma Agro-Sieć z Chełmna i Bank Spółdzielczy z Chełmna.
ZDJĘCIA W ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM
We wtorek 29 kwietnia 2014r trzy uczennice naszej szkoły reprezentowały gminę Papowo Biskupie na XVI Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej w Chełmnie w kategorii szkół podstawowych. Celem tego konkursu jest upowszechnianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, a także przyczynach i skutkach jego zanieczyszczenia.
Zuzanna Śliwka z klasy V zajęła I miejsce
Julia Karbownik z klasy VI zajęła II miejsce
Julia Manikowska z klasy VI zajęła III miejsce.
Dziewczyny- wraz z uczniami z gimnazjum w Papowie Biskupim- wywalczyły dla naszej gminy I miejsce w powiecie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
zdjęcia w albumie fotogaficznym
W dniu 28 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Chełmnie odbyło się podsumowanie konkursu powiatowego "ZIELEŃ I ZABYTKI ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ" . Uczniowie naszej szkoły uzyskali w poszczególnych kategoriach znaczące sukcesy:
W kategorii - prace plastyczne - wyróżnienie otrzymała Patrycja Derenda z klasy VI
W kategorii - albumy - III miejsce zajął Marcin Szydzik z klasy V
W kategorii - makiety - II miejsce zajęła Julia Banaszek z klasy III , a III miejsce zajęła Filadelfia Grabowska z klasy V
zdjęcia w albumie fotograficznym
Z okazji zbliżających się świąt klasa II i III pod kierunkiem Pań: Mirosławy Karbownik i Małgorzaty Waszak przygotowały okolicznościowe spotkanie dla uczniów szkoły. Prezentacja związana była z tradycjami obchodów tego święta. Przygotowany stół wielkanocny z tradycyjnymi potrawami , piosenki , wiersze oraz śmigus dyngus stworzyły wesoły nastrój świętowania.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa wykonanych prac uczniów. Jajka wielkanocne wykonane różnymi technikami cieszyły się dużym zainteresowaniem oglądających.
Zdjęcia w albumie fotograficznym
W dniu 15 kwietnia 2014 podsumowany został cykl turniejów warcabowych i szchowych. Wręczone zostały dyplomy ,puchary oraz nagrody najlepszym w tegorocznej edycji.
Warcaby:
klasy I - III
Banaszek Szymon - klasa III - I miejsce
Zagórska Sandra - klasa III - II miejsce
Zagórski Fabian - klasa III - III miejsce
klasy IV - VI
Gabryś Dominik - klasa IV - I miejsce
Kłos Radosław - klasa V - II miejsce
Leszczyńska Dominika - klasa VI - III miejsce
SZACHY
Jaworski Hubert - klasa V - I miejsce
Stokłosa Patryk - klasa VI - II miejsce
Gabryś Dominik - klasa IV - III miejsce
W dniu 15 kwietnia 2014 r. podsumowano etap szkolny konkursu " Zieleń i zabytki Ziemi Chełmińskiej" Najlepsze prace przekazano na etap powiatowy.
Laureatami etapu szkolnego zostali:
1. Filadelfia Grabowska - klasa V - I miejsce
2. Karolina Celińska - klasa V - II miejsce
3. Patrycja Derenda - klasa VI - III miejsce
4. Marcin Szydzik - klasa V - IV miejsce
Przyznano również wyróżnienia dla uczniów:
1. Julia Banaszek - klasa IV
2. Dominik Kościński - klasa V
3. Hubert Chmarzyński - klasa VI
Prezentacja prac uczniów w zakładce - album fotograficzny
Rozpoczęty został proces rekrutacji do oddziału zerowego oraz klasy I .
Z dniem 02 kwietnia 2014 r. przyjmujemy zapisy :
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego w dniu 1 kwietnia 2014r. przeprowadzony zostanie sprawdzian kompetencji klasy VI.
Uczniowie pozostałych klas mają dzień wolny
W dniu 29 marca 2014 rozegrany został V turniej w warcabach błyskawicznych. Wyłoniono najlepszych w w grupach:
Grupa I - klasy I - III
I miejsce - Banaszek Szymon - 48 pkt ( Mistrz Szkoły)
II miejsce - Zagórska Sandra - 32 pkt
III miejsce - Zagórski Fabian - 21 pkt
IV miejsce - Taglewski Marcel - 19 pkt
Grupa II - klasy IV - VI
I miejsce - Gabryś Dominik - 42 pkt ( Mistrz Szkoły)
II miejsce - Kłos Radosław - 34 pkt
III miejsce - Leszczyńska Dominika - 16 pkt
I
Powered by aSc EduPage